Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Predaj pozemkov Dobrohošť – Žitný ostrov

Obec: Dobrohošť
Okres: Dunajská Streda
Kraj: Trnavský kraj
Druh: Všetky pozemky
Typ: Predaj
Typ pozemku: Pozemky - komerčné
35 €/m2

Popis nehnuteľnosti

Predáme pozemky – ornú pôdu, nachádzajúce sa v extraviláne obce Dobrohošť, okres Dunajská streda, o výmere 73 289 m2 vhodné na výstavbu rodinných domov a rekreácie. Pozemky sú majetkovo vysporiadané vo vlastníctve spol. LABAŠ s.r.o.

Predajna cena pozemkov

35 €/M2

Charakteristika územia

Obec DOBROHOŠŤ sa rozprestiera medzi starým korytom Dunaja a jeho novovybudovaným umelým kanálom, cca 20 km južne od Bratislavy. Prístup je možný po nových cestných komunikáciách od Bratislavy, smerom na hranicu s Maďarskom, zo smeru od Gabčíkova cez hrádzu hydroelektrárne, alebo preplavením sa kompou od Šamorína.
Región je čoraz častejšie vyhľadávaný, predovšetkým kvôli vodnej turistike a rekreácii, čomu zodpovedajú i investície do budovania infraštruktúry. V súčasnosti prebieha rozvoj aj k smerom k skvalitneniu a spríjemneniu života obyvateľov obce, nakoľko sa táto lokalita stáva atraktívnou aj pre trvalé usadenie. Rozmach prežíva stavba nových rodinných domov a zvyšujúci sa počet obyvateľov.

počet obyvateľov: >390

rozloha: 480 ha

1. pís. zmienka: v roku 1238

Lokalita sa opiera o existenciu atraktívnych prírodných daností blízkeho okolia ako je ramenná sústava Dunaja, pomerne zachovalé lužné lesy, prírodné kúpanie na jazerách Malého Žitného Ostrova a v neposlednom rade čisté ovzdušie a príjemné klimatické podmienky Žitného Ostrova. Z technických daností je územie zaujímavé blízkym vodným dielom v Gabčíkove a v Čuňove, kvalitnými komunikáciami okresu, dostupnosťou inžinierskych sietí a plnohodnotným kultúrno-spoločenským zázemím, ktoré poskytuje blízke okresné sídlo.
Lokalita predávaných pozemkov sa nachádza v tesnej blízkosti IBV Bývanie pri hrádzi, kde je navrhovaných 58 stavebných pozemkov.

Športové - realaxačné aktivity

leto: plávanie, bicyklovanie, golf, tenis, jogging, rybárčenie, korčuľovanie, potápanie
zima: korčuľovanie na zamrznutom jazere, plánované wellness stredisko, rybolov

Možnosti v okolí

vodné motošporty a rybolov (vodná nádrž Hrušov), prístav jácht, areál vodných športov v Čuňove, rafting, korčuľovanie na hrádzi, jazda na koni, vodné túry a splavovanie na rozsiahlom ramennom systéme Dunaja, turistika v lužných lesoch, múzeum moderného umenia Danubiana, termálne kúpalisko v Gabčíkove, výlety na lodi na Gabčíkovskej nádrži, potápanie v neďalekých jazerách.

Vlastnosti

Status:
voľné
Celková plocha:
73289 m2
Zobraziť priestor na pôdoryse

Pozrieť na mape

Radi Vám poradíme

Je táto nehnuteľnosť prenajatá?
Kontaktujte nás - dáme Vám vedieť jej aktuálnu dostupnosť.

Podobné nehnuteľnosti